Pozemní a satelitní signál

Další z mnoha našich činností je instalace a servis zařízení pro příjem digitálního televizního signálu a jeho rozvod po objektu. Zabýváme se jak pozemním (DVB-T ) signálem, tak satelitním (DVB-S) signálem. Pro příjem signálů používáme výhradně kvalitní a odzkoušené komponenty, které jsou důkladně ošetřeny proti povětrnostním vlivům.
Pro příjem pozemního signálu používáme různé typy antén např.: logaritmicko-periodickou, Yagi, nebo klasické síto. Záleží vždy na místě příjmu signálu a tudíž i jeho síle a hlavně kvalitě. U digitálního signálu neplatí čím vyšší síla, tím vyšší kvalita signálu. Zde dělají lidé často chyby. Také neplatí to, že čím výš umístíte anténu, tím lepší signál budete mít. Ne vždy je nejvyšší místo zároveň nejlepším. Proto je vždy lepší obrátit se na specializovanou firmu, která provede potřebná měření a návrh systému.
Pro příjem satelitního signálu používáme takzvanou parabolu, kterou umisťujeme např. na anténí stožár (na střeše) nebo na zábradlí balkonu či na konzoli na fasádě. Základem je, aby držák byl dostatečně pevný a byl správným směrem vzhledem k družici, kterou chceme přijímat.
Oba tyto signály (DVB-T a DVB-S) můžeme poté sloučit ve speciálních slučovačích. Také jej můžeme doplnit například o radiový signál a poslat jedním kabelem do každé účastnické zásuvky umístěné v objektu.
Naše firma zajišťuje měření veškerých televizních signálů speciálními přístroji a návrh systémů pro jejich příjem.

Příjem DVB-T a DVB-S
Příjem DVB-T
Příjem satelitního vysíláni Skylink
Příjem DVB-T a DVB-S
Instalace programů
Měření DVB-T
Příjem DVB-T a WiFi